Wybór suplementu żelaza

Suplementy żelaza to suplementy, które mogą być zalecane przez lekarza z jakiegokolwiek powodu medycznego. Żelazo może być również suplementem zdrowia, które można kupić w supermarketach itp. Te 2 rodzaje nie mogą być mylone. Pierwsze tabletki żelaza były często nazywane Blaud’s pills, które zostały nazwane po P. Blaud z Beaucaire. Jest to francuski lekarz, który wprowadził i rozpoczął korzystanie z tych leków jako środek dla pacjentów z anemią.

Czy wiesz, jakie są wskazania?

Suplementy żelaza są wykorzystywane w medycynie do czynienia z niedokrwistością z niedoboru żelaza. Po pierwsze, powinno być jasne, że to niedobór żelaza, a nie inny czynnik (np. przewlekła, niska, niewykryta utrata krwi, jak np. krew utajona w kale) powoduje niedokrwistość. Środki bezpieczeństwa powinny być przedyskutowane z pacjentem (na przykład, gdy pacjent jest na ścisłej diecie wegetariańskiej, ponieważ nieorganiczne żelazo w roślinach charakteryzuje się niższą biodostępnością lub starsi pacjenci mający ubogą dietę). Innym wskazaniem do podawania dodatkowego żelaza jest zdecydowanie drugi i trzeci trymestr ciąży, zazwyczaj w połączeniu z witaminą b kwasu foliowego. Rzeczywiście, w pewnych warunkach, takich jak wzrost, menstruacja i ciąża, zapotrzebowanie organizmu na żelazo jest zwiększone. Suplementy mogą być wymagane do osiągnięcia celów życiowych RDA. Jak wybrać suplement żelaza? Istnieje wiele różnych rzeczy, które należy rozważyć, jak wybrać, co i jak wybrać suplement żelaza, punkty wymienione poniżej, może znacznie pomóc w pomocy.

  1. Omów swoje wymagania i swoje obawy razem z lekarzem lub lekarza. On / Ona może pomóc Ci wybrać, ile żelaza trzeba uzupełnić w codziennej diecie i jaki rodzaj suplementu trzeba użyć.
  2. Pomyśl o roli poszczególnych czynników, takich jak ciąża i dieta, na ilość żelaza, którego potrzebujesz. Na przykład, kobiety w ciąży mają tendencję do zwiększenia, jak również podwoić spożycie żelaza, aby zapobiec anemii, podczas gdy osoby z pewnymi innymi problemami zdrowotnymi muszą dbać o to, aby nie uzyskać nadmiar żelaza w ich diecie.
  3. Porównaj suplementy żelaza w aptekach i dostawców opieki zdrowotnej. To zapewni Ci zrozumienie dla rodzajów suplementów, które są oferowane.
  4. Poinformuj farmaceutę o wszystkich innych przepisanych lekach i suplementach, które będziesz przyjmować, aby zapobiec negatywnym skutkom lub negatywnym reakcjom. Wybierając zły suplement żelaza może spowodować szkody, w wyniku czego ważne jest, że najpierw wiedzieć w odniesieniu do tego, jak wybrać suplement żelaza przed wyjazdem i zakup jednego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.